Mobilná knižnica v obci Lúčky

Cieľom nášho projektu bolo dať druhú šancu vyradeným knihám z obecnej knižnice, ako aj knihám našich spoluobčanov, ktoré by inak skončili pravdepodobne v zbere papiera. Minulý rok sme presťahovali našu obecnú knižnicu do centra obce a pri tej príležitosti sme vyradili mnohé knižné tituly, obnovili sme knižný fond a urobili kompletnú digitalizáciu knižnice. Uvedomili sme si však, že vyradených kníh je celkom dosť a nevieme, čo s nimi. Tak nám prišiel tento nápad, aby sme ich posunuli bližšie k ľuďom. Sme obec zameraná na cestovný ruch, takže okrem našich občanov tu máme množstvo kúpeľných hostí, turistov, návštevníkov.

Zámerom nášho projektu bolo vytvoriť mobilnú knižnicu, ktorú sme osadili v centre obce - na najnavštevovanejšom mieste - v areáli Národnej prírodnej pamiatky Lúčanský vodopád. Mobilná knižnica bude na tomto mieste vždy v mesiacoch apríl-máj až po september -október (v závislosti od počasia), aby bola všetkým cieľovým skupinám voľne prístupná. Návštevníci si môžu zobrať ľubovoľné knižné tituly, naspäť ich vrátiť kedy chcú, resp. zameniť za iné, z ich knižnice.

Cieľom nášho projektu bola:
1. recyklácia vyradených, starých kníh, aby ešte poslúžili svojmu účelu a nemuseli ísť do zberu
2. podpora čítania kníh v obci pre všetky vekové kategórie
3. podpora rozvoja cestovného ruchu v podobe novej atraktivity obce.

Projekt "Mobilná knižnica v obci Lúčky" bol finančne podporený cez regionálne dotácie ŽSK.

2ŽSK

Dnes je 27.4.2024

Meniny má Jaroslav, Aristid, Tulius, Aristída, Tulia

Zajtra má meniny Jarmila, Prudencius, Prudencia

Mapový portál

mapovy portal

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť: