Odporúčania: Ochrana lesov pred požiarmi - spaľovanie a vypaľovanie

S príchodom jari a slnečného počasia ....

S príchodom jari a slnečného počasia sa aj tento rok čoraz častejšie stretávame s údržbou záhrad, dvorov a okolia po uplynulej zime, ktorá je spojená s vypaľovaním porastov bylín, kríkov a stromov. V mnohých prípadoch sa končí vypaľovanie porastov bylín, kríkov a stromov zásahom hasičov. Toto obdobie dlhotrvajúceho sucha a teplého počasia je z hľadiska ochrany pred požiarmi kritické a je považované za čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov.

V mikroklimatických podmienkach na území okresu Ružomberok možno za toto obdobie považovať mesiace marec až august. Podľa dlhodobého sledovania požiarovosti, práve v týchto mesiacoch vzniká na území okresu Ružomberok veľké množstvo požiarov v prírodnom prostredí, ktoré sa neraz rozšíria aj na lesný porast.

Dátum vloženia: 2. 4. 2024 12:00
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 4. 2024 15:00

Dnes je 2.5.2024

Meniny má Žigmund, Atanáz, Atanázia, Aténa

Zajtra má meniny Galina, Horác, Desana, Halina, Timea

Mapový portál

mapovy portal

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť: