Obec Lúčky
obecLúčky

FAKTURAČNÝ ODPOČET SPOTREBY ELEKTRICKEJ ENERGIE - OBYVATEĽSTVO

sse

V stredu 10.08.2022 v čase od 14:00 do 19:00 hod a v štvrtok 11.08.2022 a piatok 12.08.2022 v čase od 08:30 do 19:00 hod

bude poverená osoba, na základe poverenia od Stredoslovenskej distribučnej a. s. , vykonávať ročný, teda fakturačný odpočet spotreby elektrickej energie - obyvateľstvo. Odpočet sa vykonáva pre všetkých dodávateľov. Prosíme o sprístupnenie elektromerov k fyzickému odpočtu a kontrole meracieho zariadenia - elektromera, hlavne domácnosti kde za posledné dva roky nebol vykonaný fyzický odpočet a tiež domácnosti ktoré mali dodávateľa Slovakia energy.  Odpočet sa vykonáva v zmysle platného zákona 251/2012 o energetike.

Poverená osoba bude viditeľne označená vestou s nápisom odpočtár s logom SSD a.s. a poverením na výkon odpočtov pre Stredoslovenskú distribučnú a.s..  V prípade karantény - prosíme viditeľne označiť bránu, odpočet vo vnútri domu bude  v tom prípade riešený individuálne.

Elektromery verejne prístupné v plotoch, na stĺpoch, na fasádach domov budú odčítané bežne ako každý rok

elektromery na fasádach za plotom na pozemku odberateľa budú odčítané  pokiaľ budú sprístupnené - odomknutá brána a nebude voľne behať pes.

V prípade, že na trvalo neobývaných domoch máte elektromer verejne prístupný a vypínate hlavný istič - nechajte tam kontakt na seba = digitálny elektromer nedokážeme odčítať pri vypnutom ističi a tak Vás budeme kontaktovať - hlavne ak máte na rozvádzači svoj vlastný zámok.

Často sa stáva, že ľudia si myslia - mám digitálny elektromer odpočet robia z cesty, ....mať digitálny elektromer neznamená, že sa Vám odpočet robí na diaľku. Odpočet na diaľku sa robí len niektorým odberateľom kde sú splnené zákonné podmienky - elektromer s anténkou takzvané "IMS"- aj ten však  môže byť z dôvodu, že nekomunikuje, daný vo fakturačnom období na kontrolu.

Odberateľ môže mať rôzneho dodávateľa napr. SPP, Stredoslovenská energetika a ďalších - odpočet spotreby vykonáva distribučná spoločnosť, teda Stredoslovenská distribučná a.s. - ňou poverená osoba na základe zmluvy.

Dátum vloženia: 5. 8. 2022 8:11
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 8. 2022 8:28

Sviatok

Dnes je 19.8.2022

Meniny má Lýdia, Vratislava

Zajtra má meniny Anabela, Arabela

Mapový portál

mapovy portal

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť: