Odoslať stránku e-mailom

Opatrenia COVID-automat od pondelka 8.2.2021

COVID-19 - aktuálne zmeny

Negatívny COVID-19 test bude potrebný až od 10.02.2021!

*Mení sa platnosť negatívneho testu na cestu do zamestnania. V čiernych okresoch budú potrebovať najviac sedemdňový test. V červených okresoch stačí 14-dňový test (okresy v Žilinskom kraji) a v ružových okresoch stačí 21-dňový test. Takýto okres je len jeden - Veľký Krtíš.

*Ak ale musíte do práce chodiť hromadnou dopravou, budete potrebovať 7-dňový negatívny test bez ohľadu na to, v akom okrese pracujete.

*Do prírody v rámci okresu nebudete potrebovať test. Je nakoniec povolené ísť aj do iného okresu do prírody, tam už ale budete potrebovať 7-dňový test.

*Test nepotrebujú tí, ktorí prekonali COVID. -19 za posledné tri mesiace a majú doklad o výsledku testovania a tiež tí, ktorí pred 14 dňami dostali druhú dávku vakcíny.

*Otvoria sa aj obchody so záhradkárskymi potrebami.

*Minister zdravotníctva avizoval, že regionálne úrady verejného zdravotníctva neotvoria školy a škôlky v čiernych okresoch. Ide o deväť okresov: Partizánske, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Trnava a Žiar nad Hronom.

*V ostatných okresoch budú školy otvorené, ale regionálni hygienici môžu rozhodnúť o ich zatvorení.

*Vláda mení aj očkovaciu stratégiu. Od tohto týždňa začnú očkovať učiteľov vakcínou od spoločnosti Astra Zeneca.

*Naďalej platia výnimky zo zákazu vychádzania. To znamená, že bez testu môžete ísť do potravín, drogérie, lekárne či k lekárovi. Na cestu do čistiarne odevov, na kúpu novín, do očnej optiky, do banky, poisťovne, knižnice, servisu bicyklov, autoservisov, na poštu, na STK, či do záhradkárstva potrebujete 7-dňový negatívny test.

*Vláda zároveň predĺžila núdzový stav do 19. marca 2021.

Prílohy

Vytvorené: 8. 2. 2021