Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Správy

POŠTA ZATVORENÁ

OZNAM:
V stredu 14. októbra 2020 bude POŠTA LÚČKY z dôvodu odstávky elektrickej energie ZATVORENÁ CELÝ DEŇ. celý text

ostatné | 13. 10. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
futbal

ŠPORTOVÝ OZNAM

Športový klub Lúčky – kúpele oznamuje svojim priaznivcom program nasledujúcich zápasov našich mužstiev:

Žiaci prípravky U11 a U13 majú zrušené zápasy, ktoré sa mali konať v nedeľu a vo štvrtok v Liptovskom Hrádku, z dôvodu výskytu vírusu v klube protihráčov.

Družstvo dospelých odohrá v NEDEĽU 11.októbra o 14:30 hod. majstrovský futbalový zápas 11 kola 7. ligy v Iľanove. Odchod autobusu je o 13:15 hod.

Zároveň upozorňujeme divákov, aby zvážili účasť na futbalovom stretnutí. Vzhľadom na opatrenia proti šíreniu COVID-19 nebudú vpustení do areálu futbalového ihriska.
celý text

ostatné | 9. 10. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
mesačný program kina

PROGRAM KINA LÚČKY - OKTÓBER 2020

PROGRAM KINA LÚČKY - OKTÓBER 2020 celý text

ostatné | 1. 10. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
separovaný zber

Termín vývozov separovaného zberu - október 2020

Vývoz plastov: 07.10.2020
Vývoz plastov: 21.10.2020
celý text

ostatné | 1. 10. 2020 | Autor: Správca Webu ZD

POZASTAVENIE TESTOVANIA SAMOPLATCOV NA COVID-19

Vedenie ÚVN SNP Ružomberok - FN dňom 24.9.2020 pozastavuje testovanie samoplatcov na Covid-19.

Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia v regióne, ktorá plne vyťažuje Ústav klinickej mikrobiológie vo vojenskej nemocnici. Keďže momentálne nie je možné zvýšiť naše testovacie kapacity, musíme dočasne pozastaviť službu pre samoplatcov.
V prípade zlepšenia situácie sa k testovaniu samoplatcov opäť vrátime, o čom vás budeme informovať.
( K dispozícii sú pre samoplatcov súkromné laboratória – Medicare a Alpha Medical. )
celý text

ostatné | 24. 9. 2020 | Autor: Správca Webu ZD

NOVINKA - VIRTUÁLNY CINTORÍN

SPOLOČNOSŤ 3WSlovakia s.r.o.
v spolupráci s obecným úradom Lúčky pripravila pre Vás virtualnycintorin.sk


Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob v ktorom je pochovaný je bez pomoci a rady iných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet návštevou virtuálneho cintorína.

Naša obec má v tomto roku spracovaný projekt virtuálneho cintorína , ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby obce Lúčky, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov. Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest obce Lúčky. Projekt bol zrealizovaný spoločnosťou
3WSlovakia s.r.o.

virtualnycintorin.sk - sú umiestnené na portáli: www.virtualnycintorin.sk

Portál slúži nielen občanom obce Lúčky, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku. Súčasťou informačného portálu sú tiež informačné tabule ktoré budú inštalované priamo na cintoríne Lúčky.

Virtuálny cintorín pre našu obec je prístupný vo forme linku: (ktorý bude zverejnený po spustení aplikácie na web stránke obce)

Novinka: virtuálna sviečka
Nie všetci máme možnosť navštíviť hroby osobne. Pripravili sme preto pre vás možnosť svojim zosnulým blízkym, priateľom či známym, zapáliť virtuálnu sviečku na stránke hrobového miesta.
Bližšie informácie k zapáleniu sviečky nájdete na www.virtualnycintorin.sk kde si vyhľadáte obec
Lúčky a kliknutím na konkrétne hrobové miesto sa dostanete priamo k zapáleniu virtuálnej sviečky.
Privítame, ak nám zašlete na email 3wslovakia@gmail.com, prípadne na tel. číslo 0903 210 053 postrehy a nápady na funkčnosť portálu. Určite sa budeme zaoberať každým Vašim podnetným názorom.
celý text

ostatné | 28. 7. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
pozor pes

OZNAM - PSY

Na základe VZN obce č. 1/2020 o niektorých podmienkach držania psov týmto Vyzývame občanov, aby si svoje psy zatvárali, aby tieto voľne nebehali po obci a tým neohrozovali našich občanov.
V prípade, že občania budú vedieť identifikovať majiteľa psa voľne pobehujúceho po obci, nech toto nahlásia na obecný úrad. Majiteľovi psa môže byť podľa VZN uložená pokuta.
celý text

ostatné | 2. 7. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
#

Hlásnik Lúčok 01/2020

Hlásnik Lúčok 01/2020 celý text

ostatné | 29. 6. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
#

Hlásnik Lúčok 2020 - ODPADY

Hlásnik Lúčok 2020 - odpady​​​​​​​ celý text

ostatné | 23. 3. 2020 | Autor: Správca Webu ZD

NOVÁ POVINNOSŤ PRE PRÁVNICKÉ OSOBY

Povinnosť podnikateľských subjektov uzatvoriť zmluvu so zberovou spoločnosťou. celý text

ostatné | 11. 3. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
#

KORONAVÍRUS - UPOZORNENIE

Upozornenie koronavírus celý text

ostatné | 4. 3. 2020 | Autor: Správca Webu ZD
#

VRECOVANÝ ZBER ODPADOV

Vážení občania,

témou Európy posledných rokov je odpad a jeho separácia. Všetky zberové spoločnosti separovaného zberu hľadajú spôsob ako zefektívniť tento zber a znížiť produkciu tuhého komunálneho odpadu a tým prispieť k ekologickejšiemu zaobchádzaniu s planétou. I  spoločnosť separovaného zberu „Ľupčianka“ mení systém  zberu plastov a papiera z centrálnych 1100 litrových nádob rozmiestnených po obci na vrecovaný zber. Naša obec ako člen tejto spoločnosti, sa zaradila do tohto nového systému zberu. Do každej domácnosti budú pridelené 2 vrecia na plasty (žlté) a jedno vrece na papier (modré). K nim bude priložený aj informačný leták. Zber bude prebiehať nasledovne: plasty sa budú vyvážať 18 krát do roka t.j. 1x za mesiac, v sezóne 2x za mesiac a papier 6 krát do roka, vtedy bude potrebné, aby ste pridelené naplnené vrecia vyložili pred svoje domy.   Pri prevzatí, či už jedného alebo viac vriec, vám následne bude pridelené ďalšie prázdne vrece, respektíve vrecia. O dátume zberu budete informovaní cez obecný rozhlas , kým sa periodicita neustáli a nenastaví. Všetky 1100 litrové žlté a modré kontajnery rozmiestnené po obci budú odstránené. Tento proces, zmena triedenia na vrecovaný zber, bude prebiehať a zdokonalovať sa v prvých dňoch mesiaca marec.  Obstarávanie vriec pre uvedený zber je zabezpečovaný na náklady oprávnenej organizácie a nie na náklady obce.

V prípade problémov s nedodaním alebo nedostatkom vriec, alebo v prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte zamestnanca obce.

celý text

ostatné | 4. 3. 2020 | Autor: Správca Webu ZD