Turnaj v ping-pongu 1. ročník

I.ročník stolnotenisového turnaja

„O putovný pohár Benčák – Gejza 2016“

Priaznivci stolného tenisu v Lúčkach sa dočkali I. ročníka stolnotenisového turnaja Benčák – Gejza. Je to pocta dvom správnym nadšencom tohto športu, Jánovi Kosturíkovi a Gejzovi Pechovi. Turnaj tradične organizuje jeden zo zakladateľov lúčanského stolnotenisového klubu Marko Pecho spolu so starostom obce.

Stolný tenis je najmä v zimných mesiacoch obľúbenou disciplínou mnohých aktívnych i pasívnych lúčanských športovcov. Dôkazom toho je aj fakt, že turnaja Benčák – Gejza, ktorý sa uskutočnil 16. apríla 2016 v lúčanskej telocvični, sa zúčastnilo 40 hráčov a hráčok, ktorí štartovali v štyroch kategóriách a pri piatich pingpongových stoloch strávili niekoľko hodín. Počas turnaja nechýbalo občerstvenie ani guláš. V telocvični sa zišli nielen tí, čo si prišli vzájomne zmerať sily v tomto športe, ale aj divácka kulisa. Jedni prišli povzbudzovať a druhí, čo si už na meranie síl netrúfali, popri povzbudzovaní s nostalgiou spomínali na „staré časy“  - tak ako bývalý výborný  hráč Ján Dorník.

Víťazom turnaja a držiteľom Putovného pohára Benčák – Gejza v kategórii Registrovaní sa stal syn Gejzu Pecha, Peter Pecho, ktorý s prehľadom postupoval bez väčších zaváhaní. Na druhom mieste skončil zástupca staršej generácie Vojtech Baďo a za ním sa umiestnil brat Petra, Martin Pecho. Nedá mi nespomenúť, že účasť na turnaji si nenechali ujsť okrem už spomínaných synov Gejzu - Petra, Marka a Martina ani deti "Benčáka" - Jana, Iveta a Ján. O rok si umiestnenia isto vymenia.

Aj v kategórii Neregistrovaní sme mali možnosť vidieť zaujímavé a dramatické zápasy, ktoré priniesli nasledovné výsledky:

1. František Žák,
  2. Rastislav Druska,
  3. Juraj Benko.

Spomedzi žiakov a dorastencov, ktorí v tomto turnaji ukázali svoj talent i bojovnosť, si víťazstvo odniesli:

1. Patrik Závacký,
  2. Juraj Horváth,
  3. Matúš Fula.

U žien sme tiež videli zaujímavé súboje o každú jednu loptičku. Víťazkami turnaja sa nakoniec stali:

1. Martina Holičková,
  2. Mária Fliegová,
  3. Simona Milanová.

Početná účasť na turnaji organizátorov veľmi potešila a veria, že niektorí z účastníkov sa uchytia aj v stolnotenisovom klube. Týmto by chceli vyzvať všetkých obyvateľov Lúčok, ktorí majú záujem reprezentovať našu obec, aby neváhali osloviť stolnotenisový klub, ktorý ich veľmi rád  prijme.

Úspešne  sme ukončili prvý ročník turnaja. Ostáva len poďakovať všetkým zúčastnením, organizátorom, ale aj sponzorom, ktorí prispeli finančnými i vecnými cenami pre súťažiacich. Menovite patrí vďaka Markovi Pechovi,  ktorý to vo svete lúčanského stolného tenisu ťahá už pár rokov; jeho manželke Katke za trpezlivosť a ochotu znášať Markov koníček; starostovi obce Lúčky Branislavovi Hrbčekovi za počiatočnú myšlienku turnaja a podporu stolného tenisu a Miloslavovi Murínovi za výborný guláš.

Dúfam, že sa o rok opäť uvidíme (možno ešte vo väčšom počte) na II. ročníku turnaja O putovný pohár Benčák – Gejza.

spoločné foto

Nie sú dostupné žiadne aktuálne akcie.